Zadaj Pytanie
 

Kategorie | Tajemnicze Subskrybuj kategorię: TajemniczeTajemnice drugiej strony księżyca. Dowody na obcych?

Dodał: duallogic | Dnia: 05/04/2009 | Wyświetleń: 36856
Krótki link do wątku: Krótki link do wątku

Share |
 • tajemnicze zdjęcie księżyca

  To czego nie widzimy, tego się obawiamy, a w najlepszym przypadku wydaje nam się to dziwne i tajemnicze. Być może to co jest nie zbadane pobudza ludzi do strachu. Dla przykładu duchy. Druga strona księżyca może być kolejnym przykładem ponieważ jej nie widzimy z ziemi i dla wielu jest to miejsce mroczne i tajemnicze. Co w takim razie jest z drugiej strony księżyca czego nie widzimy? Wielu twierdzi, że jest to idealne miejsce dla baz obcych.

  Dlaczego nigdy nie widzimy tej części księżyca?

  Kiedy patrzymy na nasz księżyc, zawsze widzimy tylko jedną jego strone. Dzieje się tak dlatego, że księżyc obraca się tylko raz w ciągu jednego obrotu wokół ziemii. Miliony lat oddziaływania grawitacyjnego spowolniło jego rotacje do takiego momentu jaki obserwujemy dzisiaj. Księżyc zawsze jest odwrócony w strone ziemi tą samą półkulą.

  "Tamta" strona księżyca jest nazywaną "ciemną stroną księżyca" ponieważ odbiera zdecydowanie mniej światła słonecznego niż ta część, którą widzimy z ziemii.

  Przez stulecia ludzkość zastanawiała się jak wygląda druga strona księżyca. Czy jest taka sama jak ta strona, którą widzimy? Po raz pierwszy tamtą stronę księżyca sfotografowała w roku 1959 sowiecka sonda Luna 3. Zdjęcia były bardzo słabej jakości i bardzo ziarniste, ale można było stwierdzić, że sfotografowane miejsca nie wykazywały oznak jakiejkolwiek obcej cywilizacji. Tak samo było w przypadku Lunar Orbiter 4 kiedy druga strona księżyca została sfotografowana w roku 1967. Zdjęcia były lepszej jakości, ale stwierdzono jednoznacznie to samo - na księżycu nie ma nic co mogłoby wywołać przypuszczenia, że istnieje tam jakiekolwiek życie.  

  Po raz pierwszy ludzki oko zobaczyło drugą stronę księżyca w roku 1968 podczas misji przygotowawczej Apollo 8, która miała na celu przygotowanie Apollo 11 do lądowania na srebrnym globie.

  Dziś mamy wysokiej jakości wyraziste zdjęcia całego księżyca i druga strona księżyca nie wywołuje już tyle ciekawości co kiedyś, ale nadal jest zbyt dużo nie wyjaśnionych zdarzeń, które wykorzystują ufolodzy twierdząc, że nie znamy całej prawdy. Najciekawszym faktem jest to, że od czasu Apollo 17, który wylądował na księżycu w roku 1972 nikt nigdy nie wrócił na księżyc. Wielu twierdzi, że obcy nas tam nie chcą.

  Wielu badaczy UFO uważa, że po drugiej stronie księżyca obce cywilizacje mają swoje bazy, które są punktami w drodze ku ziemi. Gdzie można znaleść lepsze miejsce na baze jak nie na księżycu?

  Autor jednej ze stron internetowych poświeconych księżycowi, niejaki Milton William Cooper, oficer US Navy w roku 1989 poinformował, że rząd amerykański ma informacje na temat wizyt obcych na ziemi. Powiedział "Druga strona księżyca jest bazą dla obcych" dodał: "Astronauci z Apollo widzieli i sfilmowali baze, jakieś operacje na księżycu za pomocą ogromnych maszyn i ogromny statek kosmiczny, który dostał się do raportu jako Mother Ship (Mother Ship - Statek Baza)

  William lub Bill Cooper napisał o swojej teori w builetynie "The Secret Government: The Origin, Identity and Purpose of MJ-12" i w książce "Behold A Pale Horse" Cooper został zabity przez oficera Apache County Sheriff's Office w roku 2001 podczas ucieczki niedaleko jego domu w Arizonie. Przyczyną pościgu i zastrzelenia Coopera miało być uchylanie się od podatków. jak stwierdzono w raporcie "Cooper pierwszy otworzył ogień" - Czy nie ma zatem lepszego dowodu?

  Strona internetowa "The UFO Casebook" mówi o aktualnych zdjęciach wojskowych i NASA, na których widać bazy obcych po ciemnej stronie księżyca. "Jest tam ogromna baza-komplex obcych" dalej pisze "to brzmi głupio, ale to prawda i mamy niezbiite dowody...prosto z armii. W roku 1994 US Navy wysłało satelite Clementine na księżyc, aby wykonywała zdjęcia przez 2 miesiące. Przez ten czas satelita wykonała 1.8 miliona zdjęć. Z wszystkich tych zdjęć tylko 170.000 zobaczyło światło dzienne. Reszta została utajniona... utajniać kratery na księżyc?"

  Co zatem kryje "ciemna strona księżya"?  Czy kiedykolwiek poznamy prawde? A może w roku 2012 dowiemy się czegoś więcej. Może będziemy mieć gości i to oficjalnie? Czas pokaże. Teori dotyczących księżyca jest wiele. Jedne brzmią absurdalnie, inne zaś całkiem prawdopodobnie.

  Tłumaczenie: duallogic na podstawie art. What's on the Far Side of the Moon? by Stephen Wagner  video Video:


  Zdjecie Zdjecie:
  Tajemnice drugiej strony księżyca. Dowody na obcych?

Zobacz równieżWasze komentarze:

Add commnet Dodaj komentarz
Anuluj   Wyślij
 
 • Dodaj do znajomych Tom [ ] :: 2009-04-07 04:01:31 :: Add commnet Odpowiedz
  ...a pomyśleć, że kiedyś księżyc był 5 razy bliżej ziemii :) Przepięknie to musiało wyglądać... taki olbrzym na niebie..ahh Za tych czasów niestety nie było zbyt sympatycznie zwłaszcza w pobliżach dużych zbiorników wodnych jak oceany i duże jeziora. Księżyc wywoływa znacznie większe przypływy i odpłwy. Fale miały wysokość podobno nawet 300 metrów... raj dla "surfiarzy" ;)
  Oceń komentarz: +0 Helpful Unhelpful -0
 • Dodaj do znajomych callmeexe [ ] :: 2009-04-30 20:45:54 :: Add commnet Odpowiedz
  No jest to ciekawa sprawa, jeśli rzeczywiście dochodziło do retuszy tych zdjęć - tzn, że coś tam jest. A może tak jak w Odysei Kosmicznej ludzie znajdą tam monolit hehe ;) jeśli kiedykolwiek jeszcze tam polecą - bo jakoś nie słyszę, żeby cokolwiek działo się w tym kierunku. Kiedyś czytałem, że na Księżycu i Marsie, tzw międzygalaktyczna rodzina ma swoje bazy i czeka, aż ludzie będą gotowi, aby też mogli do niej dołączyć - tu znowu kłania się Star Trek ;) Och masa masa tych teorii, lepszych i gorszych...
  Oceń komentarz: +0 Helpful Unhelpful -0
 • Dodaj do znajomych ovolord14 [ ] :: 2009-05-05 13:13:12 :: Add commnet Odpowiedz
  Czego ludzie nie wymyślą.Tak samo było z świńską grypą.W mediach mówili ,że ktoś wysnuł taką teorie ,że ludzie stworzyli tego wirusa:
  a) stworzyli go Amerykanie żeby odwrócić uwage od gangów narkotykowych(że sobie z nimi nie radzą)
  b)stworzyli go terroryści(tylko po co)
  c)wirus został stworzono i wymknął się z pod kontroli
  Oceń komentarz: +2 Helpful Unhelpful -0
 • Dodaj do znajomych Krzysztof [Brac Krzysztof] :: 2010-02-06 22:16:32 :: Add commnet Odpowiedz
  Uważam, ze coś jest w tych wszystkich teoriach o innej cywilizacji na Księżycu...
  Oceń komentarz: +0 Helpful Unhelpful -0
 • Dodaj do znajomych navajo88 [Szablowski Marek] :: 2010-02-07 17:20:15 :: Add commnet Odpowiedz
  Jak na razie to jest bzdura i chyba taką bzdurą pozostanie
  Oceń komentarz: +1 Helpful Unhelpful -0
1 2

Wyszukaj

 
 

Logowanie

 
 
 
 
Free Vectors

Imagery Stock

backgrounds

 

TOP 3 Masterminds

 

Mastermind Statystyki

 • Wątki: 1089
 • Komentarze: 7130
 • Użytkownicy: 752
 

Pytania życia użytkowników.

cytatjak powstał bóg?????cytat
 

Master Cytat

cytatWiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego.cytat
Lew Mikołajewicz Tołstoj
 

Do MasterMind-ów

Bardzo, ale to bardzo prosimy o wpisy poprawne gramatycznie i ortograficznie!
masterminds.pl to serwis społecznościowy, który ma kształcić a nie uwsteczniać!
Pamiętajcie o tym.
 
© 2007-2013 The Great Icon Company, All rights reserved.
XHTML/CSS PASSED VALIDATION