Zadaj Pytanie
 

Kategorie | Historia Subskrybuj kategorię: Historia



Czy Hitler na pewno zginął w bunkrze – kolejne wątpliwości.

Dodał: mastermind | Dnia: 02/05/2011 | Wyświetleń: 1436
Krótki link do wątku: Krótki link do wątku

Share |
  • Być może Adolf Hitler wcale nie zastrzelił się w berlińskim schronie pod gmachem Starej Kancelarii Rzeszy. Na początku lat 90tych XX wieku w poradzieckich archiwach znaleziono dwa fragmenty czaszki, która ponoć należała do Fuhrera. Po analizach DNA okazało się jednak, że są to szczątki kobiety przed 40tką.
    Przez lata kawałki czaszki z dziurą po kuli uważane były za ostateczny dowód na to, że Hitler zażył pigułkę z cyjankiem, po czym strzelił sobie w głowę. Wszystko to miało dziać się 30 kwietnia 1945 roku. Wolał popełnić samobójstwo, niż dać się schwytać aliantom. Czaszka została ponoć zabrana z bunkra przez żołnierzy Armii Czerwonej i zachowana przez wywiad.

    Teraz historia ta ulegnie pewnie rewizji.
    Hitler znajdował się w schronie razem z Ewą Braun, którą poślubił dzień wcześniej. Gdy Rosjanie zbombardowali Berlin, popełnili samobójstwo. Niektórzy historycy od dawna wątpili w tę wersję, twierdząc, że jest to nazistowska propaganda, mająca na celu zrobić z Hitlera bohatera. Czaszka z dziurą miała być tego potwierdzeniem.
    Jednak gdy amerykańscy naukowcy wzięli kawałki pod lupę, pojawiły się wątpliwości. Kości są bardzo cienkie, podczas gdy męskie czaszki są zdecydowanie mocniejszej budowy. Budowa szwów pomiędzy poszczególnymi częściami czaszki sugeruje z kolei, że należała ona raczej do młodej osoby, między 20 a 40 rokiem życia. Hitler w kwietniu 1945 roku miał 56 lat. Zaskoczeni tymi wynikami udali się do Moskwy po próbki DNA. Pokazano im tam także zakrwawioną sofę, na której leżeć mieli Hitler i Braun w chwili śmierci. Zdjęcia wykonane po zajęciu bunkra w 1945 roku potwierdzały, że mebel był autentyczny. Mimo nieznacznej współpracy ze strony rosyjskiej, udało się zdobyć próbki. W laboratorium udało się je namnożyć i poddać analizie. Potwierdziły się wcześniejsze hipotezy, że czaszka należała do młodej kobiety.

    Według naocznych świadków, ciała samobójców zostały owinięte w koce, wyniesione do ogrodu, ułożone w leju po wybuchu bomby, polane benzyną i podpalone. W maju 1945 roku rosyjscy technicy odkopali szczątki dyktatora. Części czaszki brakowało, co uznali za wynik strzału w głowę. Znaleziono jednak fragment szczęki. Zęby pasowały do karty dentystycznej dyktatora. Tak przynajmniej twierdzili schwytani dentyści, którzy zajmowali się Fuhrerem.
    Być może czaszka należała do Ewy Braun. Żaden raport nie wspomina jednak, że strzeliła sobie ona w głowę lub też została zastrzelona. Mogła poprzestać na pigułce z cyjankiem. Poza tym wiele osób zginęło w pobliżu schronu.
    Zwłoki wodza Rzeszy zostały przewiezione do Magdeburga we Wschodnich Niemczech, gdzie pozostawały jeszcze długo po śmierci Stalina w 1953 roku. W latach 70tych KGB ponoć ekshumowało ciało i poddało je kremacji. Prochy zostały w tajemnicy wrzucone do rzeki. W radzieckich magazynach zachowane zostały tylko szczęka, fragmenty czaszki i zakrwawiona kanapa.

    http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2009/09/27/article-0-00288EAE00000258-934_468x388.jpg
    http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2009/09/27/article-0-00550F6A00000258-619_468x320.jpg


Zobacz również



Wasze komentarze:

Add commnet Dodaj komentarz
Anuluj   Wyślij
 
  • Do wybranego wątku nie został jeszcze dodany żaden komentarz.

Wyszukaj

 
 

Logowanie

 
 
 
 
Free Vectors

Imagery Stock

backgrounds

 

TOP 3 Masterminds

 

Mastermind Statystyki

  • Wątki: 1076
  • Komentarze: 7080
  • Użytkownicy: 752
 

Pytania życia użytkowników.

cytatJaki ma to wszystko cel?cytat
 

Master Cytat

cytatCzłowiekowi godzi się starać tylko o taką wiedzę, która jest na miarę jego zdolności.cytat
Arystoteles
 

Do MasterMind-ów

Bardzo, ale to bardzo prosimy o wpisy poprawne gramatycznie i ortograficznie!
masterminds.pl to serwis społecznościowy, który ma kształcić a nie uwsteczniać!
Pamiętajcie o tym.
 
© 2007 The Great Icon Company, All rights reserved. Sponsored by Vinyl Banners
XHTML/CSS PASSED VALIDATION