Zadaj Pytanie
 

Kategorie | Mity i Legendy Subskrybuj kategorię: Mity i LegendyJak zostać wilkołakiem.

Dodał: mastermind | Dnia: 16/03/2009 | Wyświetleń: 16385
Krótki link do wątku: Krótki link do wątku

Share |
 • Według tradycji, niektórzy ludzie podczas pełni księżyca zmieniają się w krwiożercze bestie. Na kontynencie europejskim najczęściej jest to wilk, jednak w innych kulturach mogą być to wielkie koty, niedźwiedzie czy inne niebezpieczne zwierzęta. Generalnie wilkołaki uważane są za zmiennokształtnych.

  W dawnych czasach zdarzało się, że w czasie wojen czy szczególnie surowych zim wilki urządzały polowania na ludzi. Nie były to częste przypadki, jednak było ich tyle, że we Francji powstało nawet specjalne określenie wilka, który zasmakował w ludzkim mięsie - loup- garou.

  Istnieje także choroba psychiczna, objawiająca się wiarą, że można zmienić się w zwierzę. Cierpiący na nią ludzie zabijają, stają się kanibalami, uciekają do lasów.

  W większości legend człowiek staje się zmiennokształtnym, jeśli rodzi się przeklęty lub zostanie zainfekowany przez ugryzienie lub zadrapanie przez innego zmiennokształtnego. Istnieją także rytuały, które odprawione w odpowiednim czasie i w odpowiednich warunkach mogą przemienić chętnego w wilkołaka.

  Wilkołaki można podzielić na trzy kategorie:

  przeklęte - osoby te zostały przeklęte (lub urodziły się w przeklętej rodzinie) lub ugryzł je wilkołak. Są bezwolnymi „uczestnikami” klątwy. Nie mają żadnej lub znikomą kontrolę nad procesem transformacji, wpływają na nich fazy księżyca. Po zmianie w wilkołaka ich świadomość zostaje wyłączona, nie pamiętają nic z okresu przemiany. Zwierzęce instynkty przejmują nad nimi kontrolę.

  magiczne - osoby te uzyskały nadnaturalną zdolność zmiany kształtów dzięki praktykom magicznym, takim jak zaklęcia, rytuały, uroki, talizmany, zwierzęce skóry. Stali się wilkołakami z własnej woli. Sami szukali sposobów na stanie się zwierzęciem i chcą się przemieniać. Magiczne wilkołaki mają większą kontrolę nad sobą, jednak zwierzęce instynkty wciąż są bardzo silne i mogą przeważać.

  duchowe - osoby te nie zmieniają się w zwierzęta. Włączyły zwierzęce cechy do swojej osobowości. Stali się zwierzętami w duchu. Jest to efekt szamańskich rytuałów, mających na celu przywołanie ducha wilka.

  Jak stać się wilkołakiem.

  Gdyby ktoś był zainteresowany zostaniem krwiożerczą (lecz jakże interesującą!) bestią, jest na to kilka sposobów.

  Można dać się ugryźć lub zadrapać przez żyjącego już wilkołaka, według niektórych legend „wilkołactwo” zachowuje się jak choroba wirusowa. Powodzenia w szukaniu wilkołaka, który lekko zadrapie, zamiast rozerwać na milion kawałków!

  Warto urodzić się w przeklętej rodzinie. Wiele z tych dziedziczonych z pokolenia na pokolenie klątw sięga setek lat wstecz i zostało rzuconych przez potężnego czarnoksiężnika, demona lub samego Boga.

  Można użyć czarnej magii lub zawrzeć układ z diabłem. W średniowieczu wierzono, że wilkołaki to ludzie parający się czarną magią lub paktujący z szatanem. Czarownice miały mieć zdolność przemiany w zwierzęta. W tej formie zabijały ponoć swoich wrogów, a potem piły ich krew.

  Zarażenie. „Wilkołactwo” przenosi się, ponieważ istnieje „coś” w płynach ustrojowych (krew, pot, ślina) wilkołaka, co może przechodzić na kolejnego nosiciela jak wirus. Można się nim zarazić poprzez zjedzenie mózgu lub mięsa wilkołaka, zjedzenie mózgu wilka, wypicie wody zebranej w odcisku łapy potężnego wilka, wypicie wody z przeklętego strumienia, wypicie wody ze strumienia z którego niedawno piły trzy lub więcej wilków, zjedzenie ludzkiego mięsa, uprawianie seksu z wilkołakiem.

  Z mniej makabrycznych sposobów - można zaopatrzyć się w magiczny pas, wykonany ze skóry wilkołaka, wilka, człowieka, wisielca (wskazówki się różnią w zależności od legendy). Włożenie pasa powoduje transformację, zdjęcie go - powrót do ludzkiej formy. Pasy miewają magiczne symbole wytłoczone w skórze.

  Jeśli komuś wystarczy przejęcie zwierzęcych cech, powinien przeprowadzić odpowiednie rytuały mające na celu przywołanie ducha wilka lub bóstwa księżyca. W skład magicznych eliksirów często wchodzą halucynogenne rośliny i krew nietoperzy. W nordyckiej tradycji z kolei mówi się o berserkach, niezwyciężonych wojownikach. Na polu bitwy nosili oni zwierzęce skóry i walczyli jak zwierzęta. Byli nadludzko silni, szybcy, wytrzymali na ból i brutalni. Nigdy się nie poddawali, zwyciężali lub ginęli. Nie czuli strachu.

  W grę wchodzi także stary dobry pech. Według niektórych legend, aby zostać wilkołakiem wystarczy urodzić się w dniu zimowego przesilenia, wigilii lub Bożego Narodzenia, urodzić się w czasie pełni, zostać poczętym podczas nowiu, urodzić się w piątek 13tego, nie spowiadać się przez 10 lat (co na to ateiści?), wąchanie lub jedzenie tojadu. Czasami wystarczy nawet pozwolić, aby światło księżyca w piątek padało na twarz śpiącego...


Zobacz równieżWasze komentarze:

Add commnet Dodaj komentarz
Anuluj   Wyślij
 
 • Dodaj do znajomych ovolord14 [ ] :: 2009-03-17 14:51:47 :: Add commnet Odpowiedz
  Mam być szczery niektóre (znaczy sie wiekszosc) z "instrukcji" zamiany w wilkołaka sa bezsensu np.wypicie wody z rzeki z której pily wilki....Co to ma do rzeczy.
  Oceń komentarz: +0 Helpful Unhelpful -0
 • Dodaj do znajomych Krzysztof [Brac Krzysztof] :: 2009-03-17 17:19:37 :: Add commnet Odpowiedz
  Oto mój artykuł o wilkołactwie. Zapraszam do komentowania.
  http://www.masterminds.pl/tajemnicze.25/Wilkolactwo.687.html
  Oceń komentarz: +0 Helpful Unhelpful -0

Wyszukaj

 
 

Logowanie

 
 
 
 
Free Vectors

Imagery Stock

backgrounds

 

TOP 3 Masterminds

 

Mastermind Statystyki

 • Wątki: 1089
 • Komentarze: 7130
 • Użytkownicy: 752
 

Pytania życia użytkowników.

cytatczego odczuwam ciągłe uczucie osobycytat
 

Master Cytat

cytatNadmiar wiedzy jest równie szkodliwy jak jej brak.cytat
Emil Zola
 

Do MasterMind-ów

Bardzo, ale to bardzo prosimy o wpisy poprawne gramatycznie i ortograficznie!
masterminds.pl to serwis społecznościowy, który ma kształcić a nie uwsteczniać!
Pamiętajcie o tym.
 
© 2007-2013 The Great Icon Company, All rights reserved.
XHTML/CSS PASSED VALIDATION