Zadaj Pytanie
 

Kategorie | Tajemnicze Subskrybuj kategorię: TajemniczeDiabelskie dziecko żyje w Nowym Orleanie.

Dodał: mastermind | Dnia: 04/03/2009 | Wyświetleń: 3556
Krótki link do wątku: Krótki link do wątku

Share |
 • Niektórzy twierdzą, że szatańskie dziecko kradnie dusze. Inni mówią, że to seryjny zabójca i bezlitosny morderca, który nigdy nie umrze.

  Nowy Orlean to wspaniałe miasto, przyciągające rzesze turystów niezwykłymi zabytkami, architekturą, kulturą, muzyką, kuchnią, festiwalami... Nowy Orlean znany jest także ze swoich duchów i potworów.

  Urodzone w cieniu wież katedry św. Łukasza, diabelskie dziecko krąży po ulicach miasta od 1799 roku. Niektórzy ludzie mówią, że to tylko szczególnie duży szop lub zdeformowany pawian, który uciekł z Audubon Zoo, że takie były fundamenty legendy o diabelskim dziecku. Czy na pewno?

  Najpopularniejsza wersja historii o diabelskim dziecku z Bourbon Street umiejscawia wypadki na początku XVIII wieku, gdy kolejni włoscy i irlandzcy imigranci przybywali do miasta.  Młoda kreolska wdowa poślubiła właściciela plantacji. Bogacz pragnął męskiego potomka, któremu przekaże nazwisko i majątek. Posiadał już trzy córki z poprzedniego małżeństwa, jednak to na chłopca czekał. Młoda żona niemal nieustannie była w ciąży. Urodziła sześć dziewczynek. Gdy ponownie oczekiwała dziecka, udała się do kapłanki voodoo hoodoo z prośbą, aby tym razem był to chłopiec.

  Bogaty plantator nie był jednak lubiany, raczej wręcz przeciwnie, zwłaszcza przez kapłankę. Zdesperowana matka przeklęła nienarodzone dziecko mówiąc, że woli nosić syna Szatana niż kolejną dziewczynkę. Jej życzenie się spełniło. Urodziła chłopca z rogami, czerwonymi oczami, ogonem i szponami. Dziecko atakowało ludzi, dlatego było trzymane w zamknięciu. Często jednak uciekało...

  Inna wersja mówi, że kobieta urodziła dziecko w ogrodach przy katedrze św. Łukasza. Jej krzyki niosły się daleko. O świcie kobieta cała we krwi błąkała się po ulicach. Mały potwór miał się tam często później pojawiać, kryjąc się w cieniu i atakując przechodniów.

  Czasami diabelskie dziecko przedstawiane jest jako potomstwo bogatej francuskiej arystokratki, która większość czasu spędzała na piciu absyntu. Podczas jednej z libacji urodziła i porzuciła noworodka w Pirates Alley. Jego demoniczny płacz zakłócał msze święte odprawiane w środę popielcową.

  Diabelskie dziecko rosło. Pod czyją było „opieką” opisywane jest różnie. Niektórzy twierdzą, że było „wychowywane” przez czarownice voodoo, licznie obecne w Nowym Orleanie tamtych czasów. Ponoć karmione było krwią i absyntem, dlatego szczególnie często napadało na bywalców barów. Wysysało ich krew wraz z krążącym w niej alkoholem.

  Istnieją też historie o śmierci diabelskiego dziecka.

  Pewnej ciemnej deszczowej nocy wzburzony tłum ścigał je aż na dach katedry, gdzie trafił je piorun. Wybuchł pożar, który strawił wiele budynków.

  Inna wersja mówi, że Marie Laveau, najbardziej znana kapłanka voodoo w Nowym Orleanie, pewnej nocy gołymi rękami udusiła szatańskie dziecko, gdyż miała już dość pogryzień.

  Jeszcze inni twierdzą, że Marie Laveau przykuła potworka łańcuchami do stropu na strychu swojego domu. Zmumifikowane szczątki zostały znalezione podczas rozbiórki budynku.

  Jak jednak można zabić kogoś, kto jest nieśmiertelny? Zwłaszcza dziecko Szatana?

  Inne legendy mówią, że diabelskie dziecko zostało pewnej nocy schwytane i zatrute laudanum. W tym stanie zostało zabrane do kościoła, gdzie długimi gwoździami przybito jego oczy, dłonie i czarne serce do ołtarza. Tam umarło siedem dni później, podczas pierwszej mszy w Niedzielę Wielkanocną 1881 roku. Ciało zostało pochowane w Slidell. Jego krew ponoć nadal plami marmurową posadzkę kościoła.

  Diabelskie dziecko nie pozostało jednak martwe na dobre! Niektórzy sądzą, że wygrzebało się z ziemi i nadal można je spotkać w ciemnych zaułkach Nowego Orleanu.

  Istnieją nawet bardzo szczegółowe opisy jego wyglądu. Jest wzrostu 4- letniego dziecka, pozbawione włosów, o szpiczastych uszach, koźlej, choć wciąż ludzkiej twarzy, ma podzielone kopyta zamiast stóp i dłonie podobne do szopa. Obrazu dopełniają długi, szczurzy ogon, rozdzielony język i lśniące czerwone oczy. Potrafi poruszać się bardzo szybko. Podczas ataku od razu rzuca się do oczu i gardła ofiary. Poluje tylko od zmierzchu do świtu, gdyż światło słoneczne mu szkodzi. Gdy jest w pobliżu, święcona woda zaczyna się gotować, a krzyże spadają ze ścian.

  Co chwilę pojawiają się pogłoski, że syn Szata zginął lub został zabity, jednak równie szybko pojawiają się plotki o jego powrocie.Zobacz równieżWasze komentarze:

Add commnet Dodaj komentarz
Anuluj   Wyślij
 
 • Dodaj do znajomych bluescreen [ ] :: 2009-03-05 17:23:40 :: Add commnet Odpowiedz
  Taki mix Omen'a, HellBoy'a, Smeagol'ai Fauna ;)

  Ciekawa historyjka :)
  Oceń komentarz: +1 Helpful Unhelpful -0

Wyszukaj

 
 

Logowanie

 
 
 
 
Free Vectors

Imagery Stock

backgrounds

 

TOP 3 Masterminds

 

Mastermind Statystyki

 • Wątki: 1089
 • Komentarze: 7130
 • Użytkownicy: 752
 

Pytania życia użytkowników.

cytatZostawie dla siebiecytat
 

Master Cytat

cytatWyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe. cytat
Albert Einstein
 

Do MasterMind-ów

Bardzo, ale to bardzo prosimy o wpisy poprawne gramatycznie i ortograficznie!
masterminds.pl to serwis społecznościowy, który ma kształcić a nie uwsteczniać!
Pamiętajcie o tym.
 
© 2007-2013 The Great Icon Company, All rights reserved.
XHTML/CSS PASSED VALIDATION