Zadaj Pytanie
 

Kategorie | Tajemnicze Subskrybuj kategorię: TajemniczeSumerowie -kim byli Sumerowie

Dodał: Anonimowy | Dnia: 09/06/2008 | Wyświetleń: 48202
Krótki link do wątku: Krótki link do wątku

Share |
 • W południowej części Mezopotamii i nad Zatoką Perską istniało państwo Sumer. Do dziś nie wiadomo, kiedy i skąd przybyli jego mieszkańcy, niezwykły lud dysponujący już wóczas wiedzą wyprzedzającą współczesne odkrycia. Cywilizacja ta kwitła przez blisko pięćset lat. Gliniane tabliczki odkryte (na przełomie XIX i XX wieku) w Niniwie, stolicy Asyrii i w Nipur, pozwoliły zrekonstruować dzieje tego państwa.
  Odnaleziono tam bibliotekę króla Asurbanipala, zawierającą całą ówczesną wiedzę Sumerów z co najmniej stu dziedzin nauki, przekazaną im - jak twierdzą - przez dwunastu bogów. Są tu bardzo dokładne informacje o gwiazdach i planetach, ogromna wiedza matematyczna i medyczna, tajniki metalurgii, rolnictwa i sztuki budowania rurociągów. Najbardziej szokująca jest ich znajomość astronomii. Okazuje się, że sześć tysięcy lat temu Sumerowie wiedzieli, że Ziemia obraca się wokół słońca i znali budowę Układu Słonecznego. Podzielili niebo na 12 znaków zodiaku. Wiedzieli jak rozmieszczone są wszystkie planety i znali historię ich powstania. A przecież Uran został odkryty w 1782, Neptun w 1846, a Pluton zaledwie w 1930 roku.
  Według Sumerów, 4 miliardy lat temu w nasz system słoneczny wdarł się najeźdźca z głębin kosmosu - Nibiru. Była to planeta wielkości Ziemi i - jak obliczyli naukowcy z NASA - musiała poruszać się z prędkością 65 tys. km/godz.
  Wokół naszego Słońca krążyły wówczas: Merkury, Wenus, Mars, Tiamat ze swym księżycem, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun i Pluton. Poruszały się w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara.  Zdjecie Zdjecie:
  Sumerowie -kim byli Sumerowie

Zobacz równieżWasze komentarze:

Add commnet Dodaj komentarz
Anuluj   Wyślij
 
 • Dodaj do znajomych Tom [ ] :: 2008-06-09 19:14:51 :: Add commnet Odpowiedz
  Sumerowie twierdzili, że bogowie - nazywali ich Anunnaki - przybyli na Ziemię w poszukiwaniu złota. Doprowadzili bowiem do tego, że życie na ich planecie stawało się niemożliwe. Musieli chronić ginącą atmosferę. Jedynym rozwiązaniem było rozmieszczenie nad nią warstewek złota jako tarczy. Brzmi to logicznie - współczesne statki kosmiczne również pokrywa się cienką warstewką złota, by chronić kosmonautów przed promieniowaniem. Niezbędne im złoto Anunnaki odkryli na Ziemi i dlatego wysłali na nią swą misję. Początkowo szukali kruszcu w zatoce Perskiej. Bez powodzenia. Zaczęli więc budować szyby górnicze. Pierwsze z nich o głębokości dochodzącej do 16 metrów - powstały w południowej Afryce. Archeolodzy znaleźli dowody na to, że były wykorzystywane już 35 tys., 50 tys. a nawet 100 tys. lat przed Chrystusem! Na odnalezionych w Niniwie tabliczkach wyryte są wizerunki bogów, którzy zajmowali się eksploatacją minerałów. O kopalniach tych wiedział również Salomon. Wymieniona w biblii kraina Ofir, z której sprowadzał złoto, znajdowała się właśnie w Afryce.
  Oceń komentarz: +1 Helpful Unhelpful -0
 • Dodaj do znajomych Tom [ ] :: 2008-06-09 19:15:38 :: Add commnet Odpowiedz
  Sumerowie-starożytny lud o niejasnym pochodzeniu (nazywający się "ludem czarnych głów"), zamieszkujący w końcu IV i w III tysiącleciu p.n.e. południową Mezopotamię (południowy Irak). W tym regionie najważniejszym bogiem (dingir) był An (babilońskie Anu) - pan nieba. Przybył on rzekomo z kosmosu wraz z innymi bogami, aby stworzyć człowieka i pomóc mu w jego ciężkiej pracy (wg. babilońskiego poematu "Enuma Elisz"). Pomocnikami boga An, byli tzw. strażnicy (Anunnaki). Co ciekawe, w późniejszych hebrajskich wersjach są oni nazywani "Nefilim" (ci, którzy spadli z nieba), lub "Elohim" (bogowie). Jest to jedyny przykład, gdzie w pismach związanych z judaizmem i chrześcijaństwem mowa jest o bogach w liczbie mnogiej,

  Sumerowie twierdzili, że cała ich wiedza pochodzi od bogów, nauczycieli, których nazywali "Dingir" tzn. "sprawiedliwi z niebiańskiego statku". Jest to teza, która pojawia się nie tylko wśród tego ludu, lecz także w starożytnym Egipcie (bóg Tot), Grecji czy Rzymie gdzie także zaznaczony jest duży wpływ bogów na rozwój.

  Zagadkową sprawą jest dobrze zachowana sumeryjska pieczęć cylindryczna (obecnie w Pergamonmuseum w Berlinie), ukazująca planety naszego układu słonecznego, samo Słońce oraz Księżyc. Zastanawiające jest to, w jaki sposób lud ten był w stanie w owym czasie wykonać choć szkic takowego układu. Bez użycia przyrządów optycznych nie byliby w stanie dokonać obserwacji Uranu, Neptuna i Plutona. Sumerowie dysponowali także szeroką wiedzą matematyczną, wprowadzili pojęcia miliona, zera i sekundy, które w naszej cywilizacji pojawiły się kilka tysięcy lat później. Czy jednak ci potencjalni bogowie byli zjawiskiem metafizycznym, czy jednak była to wysoce rozwinięta obca cywilizacja, która przybyła z innej planety? Jedno jest pewne: Sumerowie nie byli w stanie osiągnąć takiego rozwoju polegając tylko na własnych doświadczeniach i pomysłach, musiała istnieć jakaś inna siła, obca cywilizacja, która z przyczyn niewiadomych postanowiła im pomóc. I nic dziwnego, że obiekty UFO, które dziś traktujemy już świadomie jako ingerencję obcej cywilizacji, były w czasach prehistorii postrzegane jako zjawisko boskie. Jestem przekonany, że współczesny helikopter czy samolot byłby w owych czasach potraktowany podobnie.

  [http://www.uwierz.terramail.pl/sumer.htm]
  Oceń komentarz: +1 Helpful Unhelpful -0
 • Dodaj do znajomych callmeexe [ ] :: 2008-08-04 15:05:41 :: Add commnet Odpowiedz
  Sumerowie - oznacza chyba "ci, którzy przybyli z gór". Pamiętam z historii arch. że Sumerowie nie wiadomo skąd pochodzili, a najprawdopodobniej z terenów górskich albo raczej wyższych ;) teren na którym osadzili swoje państwo był terenem nizinnym pozbawionym gór. Wznosili więc przypominające góry świątynie-zigguraty z kaplicą i chyba miejscem obserwacyjnym nieba na szczycie. "W kaplicy nocowała podobno jedna niewiasta, a kapłani utrzymywali, że bóg przybywa do kaplicy i spoczywa na łożu w kaplicy..." (z ks. Tropami siedmiu cudów świata). Największy ziggurat wzniesiony Mardukowi (stwórca świata i życia oraz opiekun magii)-Marduk też nazwa naszej nieszczęsnej planety, która przepołowiła planetę Tiamat- zwany Etemenanki, identyfikuje się z biblijną wieżą Babel. W ich miastach roiło się od wróżbitów, astrologów, ubranych w ciekawe stroje-iście niezwykła sceneria... Ojj chętnie bym to zobaczył ha!!
  Oceń komentarz: +1 Helpful Unhelpful -0
 • Dodaj do znajomych elizka [ Eliza] :: 2008-08-04 15:13:32 :: Add commnet Odpowiedz
  z tego co ja pamietam to chyba Anunnaki oznaczalo "Ci ktorzy przybyli z nieba"... Sumerians "Ci ktorzy przybyli z gor".. kazdy skas przybywa :P ...EXE ja tez bym chetnie to zobaczyla :) Ile jest tajemniczych wydarzen, tajemniczych miejsc i postaci... wyobraznia dziala... :)
  Oceń komentarz: +0 Helpful Unhelpful -0
 • Dodaj do znajomych callmeexe [ ] :: 2008-08-04 15:51:19 :: Add commnet Odpowiedz
  No no EL czyżby ktoś kto komu marzyłaby się wycieczka po miejscach starożytnych, w tych dawnych latach? Gdzie czuć oddech tysięcy lat? ;)
  Oceń komentarz: +0 Helpful Unhelpful -0
1 2

Wyszukaj

 
 

Logowanie

 
 
 
 
Free Vectors

Imagery Stock

backgrounds

 

TOP 3 Masterminds

 

Mastermind Statystyki

 • Wątki: 1089
 • Komentarze: 7130
 • Użytkownicy: 752
 

Pytania życia użytkowników.

cytatDlaczego jestem taka a nie inna?cytat
 

Master Cytat

cytatWyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe. cytat
Albert Einstein
 

Do MasterMind-ów

Bardzo, ale to bardzo prosimy o wpisy poprawne gramatycznie i ortograficznie!
masterminds.pl to serwis społecznościowy, który ma kształcić a nie uwsteczniać!
Pamiętajcie o tym.
 
© 2007-2013 The Great Icon Company, All rights reserved.
XHTML/CSS PASSED VALIDATION